BZX384-C56,115 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZX384-C56,115
  • Производитель
    Philips Semiconductors
  • Описание
    Philips Semiconductors BZX384-C56,115 Product Category: Zener Diodes RoHS: yes Zener Voltage: 56 V Voltage Tolerance: 5 % Voltage Temperature Coefficient: 57 mV/k Power Dissipation: 300 mW Maximum Reverse Leakage Current: 0.05 uA Maximum Zener Impedance: 200 Ohms Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: SC-76 Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 3000 Part # Aliases: BZX384-C56 T/R